Známe letoviská v Chorvátsku 

Dalmácia

Dalmácia je pobrežie jadranského mora, ktorý sa tiahne od Zadaru po Dubrovník. Rozprestierajú sa tu pieskové, štrkové a miestami skalnaté. Dalmácia patrí k najnavštevovanejším miestom Chorvátska ale aj celej Európy.

Severná Dalmácia

Severná Dalmácia sa tiahne od Zadaru až po Split. Nachádzajú sa tu kamenisté pláže a čisté more. Je tu pokoj a vôkol krásna príroda. Najznámejšie letoviská napríklad: Zadar, Šibeník, Trogir, Vodice.

Foto

/album/fotogaleria/dubrovnik-jpg/ /album/fotogaleria/dalmacia-jpg/

Stredná Dalmácia

Stredná Dalmácia sa rozprestiera od Splitu po polostrov Pelješac. Je najkratšou oblasťou Jadranu. Patria tu  známe letoviská ako: Split, Makarská, Tučepi, Baška Voda, Podgora, Drveník, Omiš, Gradac, Brela.

Južná Dalmácia

Južná Dalmácia sa tiahne od polostrova Peliešac až po Čiernu Horu. Známe letoviská v tejto oblasti sú: Orebič a Trpanj. Dominantou Južnej Dalmácie je kultúrno-historické mesto Dubrovník.

Istria

Istria je plná prekrásnych slnečných pláži s najväčším ubytovaním, ako sú hotely, apartmány, súkromné domy, turistické osady, bungalovy a mnohé iné. Pamiatky, ktoré môžete navštíviť: amfiteáter v Pule, kde sa konali gladiátorské zápasy, národný park Brijuri, v ktorom žijú exotické živočíchy.


Kvarner

Kvarnerský región tvoria Kvarnerský záliv, kde sú mestá Rijeka, Opatija, Crikvenica, Novi Vinodolski, ostrovy Krk, Lošinj, Cres i Rab. Každoročne sa usporadúva karneval v meste Rijeka, najväčším podujatím v Chorvátsku tohto druhu. V Rijeke sa poriada pre milovníkov mora a lodí aj veľtrh nautiky, kde sa stretávajú vystavovatelia z celého sveta.